Ses Yalıtım Malzemeleri

Ev Sinema Salonu Akustik Ses Yalıtımı

Ev sinema salonu ses yalıtımı kalabalık ortamdan uzaklaşmak için kendinize özel bir ortam elde etmek için en güzel mekanlardan biri.

İsteğinize uygun dekore edebileceğiniz, istediğiniz zaman filmi durdurup istediğiniz zaman izleyebileceğiniz bir ortam elde edecek ve kahkahalarınızı başkası rahatsız olmasın diye içinize attığınız o durumdan kurtulacaksınız. Üstelik bu keyfi en kaliteli haliyle yaşayacaksınız.

Ev sinema salonu ses yalıtımı

Ev sinema salonu ses yalıtımı nasıl yapılır ? Ev sinema salonunda diğer dairelere gidebilecek sesi önlemek için kat durumuna bağlı olarak tavan, duvar ve zeminde izolasyon malzemeleri ile ses geçişi engellenir. Ardından yüzey kapatılarak istediğiniz renk ve modelde bulabileceğiniz panel ve süngerlerle dekore edilmekte bununla birlikte ortam içindeki yankı engellenmektedir. Ses sistemlerinin kalitesi ne olursa olsun çıkan ses mekanın durumuna bağlı olarak yaşayacağınız keyfi önleyecektir. Bunun için yankı yapabilecek kısımlara yankıyı engelleyecek akustik ürünler tercih edilir.

Ev sinema salonu ses yalıtımı

Ev sinema salonu ses yalıtımı malzemeleri nelerdir ?

Ses geçişlerini engellemek için süngerpan veya bariyerli akustik sünger tercih edilebilir. Akustikpan, ahşappan, evapan ve süngerpan bu uygulamalar için ideal malzemelerdir.

Duvar ve tavanda akustik sünger ve süngerpan kullanırken zeminde titreşimli seslerini ve gürültüyü engelleyen malzemeler kullanılır.

Bunlar epdm ses bariyeri, kauçuk levha, mantarlı kauçuk levha, karo halı veya pvc tabanlı akustik halı kullanılabilir. Halılarda belirli renklerle akustik arttırılabilir.

Ev sinema salonu ses yalıtımı

Ev sinema salonu ses yalıtımı fiyatları

Kullanılan malzemelere ve yapılan uygulamaya göre değişir. Küçük boş bir odanızı ev sinema salonu haline getirebilir veya hazırda olan sinema salonunuzda yalıtım ve izolasyon uygulamaları yapabilmekteyiz.

Ev sinema salonu ses yalıtımı Ev sinema salonu ses yalıtımı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.