Ses Yalıtım Malzemeleri

Atış Poligonu Akustik Ses Yalıtımı

Atış poligonlarında ses ile alakalı iki farklı sorun oluşmaktadır. Bunlar ortamda silah seslerinin oluşturduğu ses ve mekanda oluşan yankılanmadır.

Atış Poligonu Akustik Ses Yalıtımı

Silah ile atış yapıldığı sırada gürültü oluşmaktadır. Bunun sonucunda etrafa rahatsız edici silah sesleri çıkmaktadır.Atış Poligonu Akustik Ses Yalıtımı

Çevrede yaşamını sürdüren insanlar bu seslerden dolayı rahatsız olacaklardır. Bu seslerin ortam dışına kaçmasına engel olabilmek adına ses kesici malzemeler kullanılır. Bu ses kesici izolasyon malzemeleri duvar ve tavanlara uygulanır. Böylece sesler ortamda hapsolur. Dışarıya çıkması engellenir.

Atış Poligonu Akustik Ses Yalıtımı

Atış Poligonu Akustik Ses Yalıtımı

Poligonlarda silah atışı yapıldığı esnada oluşan gürültü ses kesici özellikte malzemeler ile engellenmektedir. Ayrıca yine silah atışı yapıldığı sırada mekanda yankılanma sorunu oluşur. Bu sorunun çözümü akustik süngerlerin tavan ve duvarlara kaplanması ile sağlanmaktadır.Atış Poligonu Akustik Ses Yalıtımı

Bu akustik süngerlerin yanmaz özellikte olması önemlidir. Ses emilimi sağlayan bu açık hücreli akustik süngerler ile yankı yalıtımı sağlanır.

Atış Poligonu Akustik Ses Yalıtımı Atış Poligonu Akustik Ses Yalıtımı

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.