Ses Yalıtım Malzemeleri

Bariyerli Bondex Ses Yalıtım Süngeri

Bariyerli Bondex Sünger ; rebonded echobone Bondex süngeri, inşaat ve sanayi akustiği ile ses yalıtım izolasyon alanlarında kullanılan süngerpanel olarakta bilinir.  

Bariyerli Bondex ; Bariyerli Bondex sünger iki yüzü bondex ortasına 2mm ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek ses yalıtım değerini artırmak amaçlanmıştır. Kısaca özetlersek ses yalıtım tabloları ve test sonuçlarında bondex sünger tek başına kullanıldığında 5 cm (8 db) 10 cm (13 db ) değerlerini geçememektedir. Yapmış olduğumuz test çalışmalarında iki bondex sünger arasına ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek bu değer (35 db) ulaşmıştır. maximum ulaşılacak seviyededir.

Bariyerli akustik süngerpan, bondeks sünger sıkıştırma işleminden geçirilmiş yoğunluğu yüksek olan bir malzemedir. Akustik sünger çınlama, yankılanma gibi vb. ses sorunlarını oluşmasına izin vermeyen ve seslerin kalitesini bozulmadan anlaşılmasını sağlayan bir süngerdir.

Ağır epdm bariyer 1000 dns yoğunlukta ses yalıtım malzemelerinin en iyi ses kesici ürünleri arasındadır. Ağır EPDM bariyer tek başına bile kullanıldığında ses yalıtım uygulamalarında etkilidir.

Bondex zemin ses yalıtımı, duvar ses yalıtımı, tavan ses yalıtımı, jeneratör odası, makine daire, asansör ses izolasyonu, tren ses yalıtımı, gemi ses yalıtımı, motor ses yalıtımı, tekne ses yalıtımı ve bunlar gibi sesin yüksek olduğu mekanlar için çözüm odaklı uygun ürünlerdir.

Bariyerli Bondex Sünger ; rebonded echobone Bondex süngeri, inşaat ve sanayi akustiği ile ses yalıtım izolasyon alanlarında kullanılan süngerpanel olarakta bilinir.  Foam Bondex (Rebonded Sünger), kırpıntı süngerlerinin geri dönüşümü ile üretilen, özellik olarak esnek ve yoğun olan bir sünger grubu malzemesidir. Hemen hemen tüm yalıtım işlerinde ve döşemelerde ana dolgu katmanı olarak kullanılır.

BARİYERLİ BONDEX – BONDEKS SÜNGER KULLANIM ALANLARI

Bariyerli Bondeks süngerlerin kullanım alanları çok geniştir. Ses izolasyonu, Akustik İzolasyon ve Ses Yalıtımı yapılmak istenen hemen hemen tüm mekanlarda kullanılmaktadır. Bariyerli Bondex Süngerlerin Kullanım Alanlarından Bazıları Şunlardır ;

– Jeneratör Odası Ses İzolasyonu – Makina Dairesi Ses İzolasyonu – Asansör Dairesi Ses İzolasyonu

– Asansör Dairesi Ses İzolasyonu – Kazan Dairesi Ses İzolasyonu – Enstrüman Çalgı Odası Ses Yalıtımı

– Hidrofor Odası Ses İzolasyonu – Kompresör Odası Ses İzolasyonu – Piyano Odası Ses Yalıtımı

– Stüdyo Ses Yalıtımı – Hastane EMAR (Mr) Odası Ses Yalıtımı – Bateri Odası Ses Yalıtımı

– Akustik Oda Ses Yalıtımı – Müzik Odası Ses Yalıtımı – Tekne Motor Kabini Ses Yalıtımı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.