Adana Ses İzolasyon Malzemeleri

Renkli Spesiyal Sünger

Renkli spesiyal sünger ortam akustiğini sağlamak, yüksek olan sesleri emmek için kullanılabilen bir çeşit akustik süngerdir. Yüksek ses yutum kapasitesine sahip olan ve poliüretan dan üretilen bu sünger kullanıldığı alanlarda renkli modelleri sayesinde uygulanan ortama hem yüzeyi hem de renkleri sayesinde ayrı bir tat katmaktadır.

Akustik Spesiyal Sünger Kullanım Alanları

Müzik stüdyoları, sinema, tiyatro, fabrikalar, ofisler gibi kapalı mekanlarda, hacim akustiğini iyileştirmek amaçlı kullanılan piramit veya viyol (karton yumurta kabı formu) şekilli sünger ürünlerdir. Poliüretan köpükten  Firex ile melamin köpüğünden imal Basotect markalı ürünlerin farklı özellikleriyle alternatif seçimlere imkan sağlanır. Yumurta ve piramit süngerler ses yalıtım sisteminin bir parçası ve ses yalıtımına faydalı olmakla beraber esas görevleri iç ortamda ki ses enerjisinin yansımalarını engellemek

Ses yalıtımı, bir mekandan diğer bitişik mekana ses enerjisinin geçiş yaparken iki mekanın ara kesitinde (duvar, döşeme, tavan) diğer mekana rahatsızlık vermeyecek belli bir orana indirgenmesi, ses azaltımıdır. Yumurta ve piramit süngerler ses yalıtım sisteminin bir parçası ve ses yalıtımına faydalı olmakla beraber esas görevleri iç ortamda ki ses enerjisinin yansımalarını engellemek, yansıma sürelerini (reverberasyon) düzenleyerek iç ortam akustiğini istenilen amaca uygun hale getirmektir.

Tek başlarına ses yalıtım malzemesi olarak kullanılmaları doğru değildir. Echopol en ekonomik fiyatlı ürün olurken, yanma sınıfı olarak dezavantajlıdır. İç mekanlarda doğal olarak en üst yüzeyde kullanılan akustik düzenleme amaçlı bu malzemelerin petrol türevi malzemeler olduğu yangın riski açısından her zaman gözönünde bulundurularak kullanımı planlanmalıdır.

Akustik Spesiyal Sünger Teknik Özellikleri

Ürün Tipi Poliüretan Sünger
Plaka Boyuru 100 x100 cm  200×200 cm
 Paket 10 adet     1 Paket 10 m² Satılır.
Kalınlık 30 mm     40 mm   50mm özel kesim mümkündür.
 Renk Siyah ( koyu andazit gri ) ve beyaz standart, renkli üretimi mümkündür
 Yoğunluk
 50-60  Kğ / M³ densite yoğunluktadır. Ancak istenilen farklı yoğunluklarda üretim mümkündür.
 Sıcaklık Dayanımı Yok
 Yapışkanlık İsteğe Göre Fiyat Değişir
 Kullanım  Müzik odası, stüdyo, jeneratör kabini, radyo yayınevi, spor salonu, eğlence mekanları.

Bir önceki yazımız olan Renkli Labirent Sünger başlıklı makalemizde renkli labirent ses izolasyon süngeri, renkli labirent ses yalıtım süngeri ve Renkli Labirent Sünger hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.