Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik Labirent Sünger

Akustik labirent sünger sesi süngerin iç boşluklarına hapsedebildiği için akustik mekanlarda ses emilim görevi görmektedir.

Ses emiş gücü diğer yanmaz akustik süngerler ile aynıdır tek farkı görünümüdür.

 

Akustik Labirent Sünger

Poliüretan ham maddesinden elde edilen akustik yanmaz labirent sünger esnek yapıya sahip olduğu için uygulaması rahatlıkla yapılabilir ve hafif malzeme olduğu için uygulama uzun ömürlü olur. Akustik ses düzenlemeleri ve akustik ses problemlerini yankı gibi sorunları gidermede kullanılmaktadır. Tek başına yüksek frekanstaki sesleri kesemediği için ses kesim gücü yüksek olan ağır bariyer ile lamine edilmiş bariyerli labirent süngeri tercih edebilirsiniz.

Akustik Labirent Sünger

Labirent Sünger Kullanım Amaçları ve Uygulama Şekli

Labirent sünger kullanım amacı ses problemlerinin giderilmesi ve ses yalıtımı sağlanmasıdır. Yankı ve çınlama gibi sorunlarıda ortadan kaldırır. Uygulama şekli ise yapıştırma usulü ile gerçekleştirilir. Bu uygulama için özel solid bazlı yapıştırıcı kullanılır. Yapıştırıcı bir rulo yardımıyla süngerin uygulanacağı bölgeye sürülür ve daha sonra sünger yapıştırılır. Uygulamada kolaylık sağlanması için kendiliğinden yapışkanlı modelide mevcuttur.

Akustik labirent sünger 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.