Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses Kesici İzolasyon Süngeri

Ses kesici izolasyon süngeri yüksek seslerin izole edilebilmesi için zemin, tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarında kullanılabilir.

Ses kesici izolasyon süngeri yüksek seslerin izole edilebilmesi için zemin, tavan ve duvar ses yalıtım uygulamalarında kullanılabilir. Yüksek yoğunluğa sahiptir ve ses kesici bir malzemedir. Süngerpan ufak sünger parçacıklarının birleştirilmesiyle oluşur. Yoğun ve sıkıca birleştirilir.

İnşaat uygulamalarında kullanılır ve duvar arasına konulup sesin geçmemesi sağlanır. Çok tercih edilen bir üründür, hava geçirgenliği sağlar ve hafiftir. Ses yalıtımında %80 %90’a kadar yalıtım sağlar. Poliüretan maddeden üretilirler. Kullanım alanları geniştir. Ağır kurşun bariyer ile kullanıldığında daha güçlü ses yalıtımı sağlar.

Bondex Ses Kesici Sünger Teknik Özellikleri

110 – 180 dns ( yoğunluk ) arası üretilebilir,
Kapalı gözenekleri sayesinde ısı ve ses iletim katsayıları oldukça düşüktürler,
10 – 70 mm aralıklarında üretilebilir, Epdm ağır ses bariyeri ile birlikte kullanılabilir.

Bondex Ses Kesici Sünger Kullanım Alanları

Jeneratör Odası Ses İzolasyonu – Makina Dairesi Ses İzolasyonu – Asansör Dairesi Ses İzolasyonu – Asansör Dairesi Ses İzolasyonu – Kazan Dairesi Ses İzolasyonu – Enstrüman Çalgı Odası Ses Yalıtımı – Hidrofor Odası Ses İzolasyonu – Kompresör Odası Ses İzolasyonu – Piyano Odası Ses Yalıtımı – Stüdyo Ses Yalıtımı – Hastane EMAR (Mr) Odası Ses Yalıtımı – Bateri Odası Ses Yalıtımı – Akustik Oda Ses Yalıtımı – Müzik Odası Ses Yalıtımı – Tekne Motor Kabini Ses Yalıtımı.

SES KESİCİ SÜNGERPAN

Uygulaması basittir, uygulandığında hemen duvara yapışır.

Bondex Bariyerli süngerler gerçekten etkili ses izolasyon süngerleridir. Kullanıldıkları ortamda çok yüksek sesleri dahil izole eder. Ağır Kurşun Bariyer dediğimiz malzeme kauçuk (pvc) den üretilen ses yalıtım bariyeridir. Kullanacağınız süngerin kalınlığı ne kadar büyükse ses yalıtım oranı o kadar artacaktır.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.