Ses Yalıtım Malzemeleri

Kompresör Odası Ses İzolasyonu

Kompresörler yapısı ve çalışma şekli bakımından yüksek ve yoğun ses çıkartan makinelerdir. Kompresör odalarına ses izolasyonu yapılmazsa oldukça yüksek sese maruz kalırsınız ve bu sizi ciddi anlamda rahatsız eder. Sağlıklı bir çalışma ortamı için ses yalıtımı yaptırabilirsiniz.

Pistonlu kompresörler çok fazla ses çıkartarak çalışır. Bunun sebebi pistonlu kompresörlerin her çalışma esnasında pistonların vuruntulu bir şekilde silindirin içinde hareket etmesidir.

Kompresör Odası Ses İzolasyonu

Ses izolasyonu yaptırdığınız takdirde kompresör odasındaki sesi azaltmış ve daha verimli bir çalışma ortamı elde edeceksiniz.

Kompresörler de oluşan titreşimden dolayı kompresör üzerinden gelen sesler hava filtresinden emilen havanın çıkmış olduğu sesler birleşince gürültü kirliliği meydana gelir.  Bu sebepten dolayı kompresör sanayi kuruluşlarında üretim hatlarına ses izolasyonuna uygun ürenler tedarik etmektedirler.

Kompresör odalarınızda yanmaz bariyerli akustik sünger kullanabilirsiniz. Bariyerli akustik süngerlerin ses emme performansı yüksektir.

Bunun yanı sıra kompresör odalarında zemin ses yalıtımı için kauçuk mantar levha ve kauçuk mantar şilte, taş yünü, kauçuk tabanlı halılarda kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için arayınız.

0544 942 54 34

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.